Tomasz Tchórz na I międzynarodowym kongresie Periodyzacji Taktycznej!

W dniach 8-10 czerwca w portugalskim Porto odbywać się będzie I międzynarodowy kongres Periodyzacji Taktycznej, na którym obecny będzie współautor projektu Dorastanie w grze – Tomasz Tchórz! Wydarzenie to będzie kolejną okazją do nauki o fenomenie Periodyzacji Taktycznej od samego autora Vítora Frade. Włączając dwa spotkania prywatne będzie to już trzecia możliwość usystematyzowania wiedzy na temat tego zagadnienia!

Wydarzenie to jest o tyle istotne, gdyż przemawiać na nim będą najważniejsi i najlepsi trenerzy w dziedzinie Periodyzacji Taktycznej. Począwszy od samego autora – Vítora Frade, przez Luísa Castro (FC Rio Ave), Vítora Pereirę (TSV 1860 München), Carlosa Carvalhala (Sheffield Wednesday F.C.), Bruno Pivetti’ego (Clube Atlético Paranaense), Isabel Osório (Sporting Clube de Portugal) aż do Xaviera Tamarita (Deportivo Alavés).

Co interesujące, jednym z prelegentów tego wydarzenia będzie także Jorge Maciel (FC de Arouca), który w prywatnych rozmowach z autorami Dorastanie w grze okazywał niezwykłą radość z możliwości wspólnej nauki po zakończeniu wydarzenia!

W programie zawarte jest omówienie między innymi takich zagadnień jak sposób gry, morfocykl treningowy czy fundamenty metodologiczne.

Oczywiście tak jak w przypadku innych zagadnień, za pomocą projektu jego autorzy będą przekazywać polskim trenerom cenną wiedzę w różnej postaci. Ich biegła znajomość języka portugalskiego, rozumienie kultury piłkarskiej oraz kultury treningu portugalskiego może być dla wszystkich odwiedzających stronę dowodem na przekazanie rzetelnej i oryginalnej wiedzy pozyskanej u źródła!