Praktyczny trening Dorastanie w grze na konferencji FootballPro Coaching

W sobotę, 14 stycznia 2017 roku, odbyła się V edycja konferencji szkoleniowej dla trenerów FootballPro Coaching, na którą przybyło ponad 200 trenerów Akademii Piłkarskiej Reissa. Podczas tego wydarzenia współautor projektu Dorastanie w grze – Mateusz Ludwiczak przeprowadził trening pokazowy na swojej drużynie rocznika 2009. W czasie prelekcji ukazana została nie tylko struktura treningu, ale przede wszystkim sposób i treść przekazywanych informacji. Można było zaobserwować jak przy pomocy ukierunkowanego odkrywania  podnoszony jest poziom rozumienia gry zawodników. Dla trenerów była to dobra okazja do zaobserwowania metodologii Dorastanie w grze w praktyce. Zgromadzeni na konferencji trenerzy bardzo pochlebnie wypowiadali się o proponowanej metodologii szkolenia, co wpływa na znaczący wzrost zainteresowania nią.

Mateusz Ludwiczak - Akademia Piłkarska Reissa

W treningu przeprowadzonym przez Mateusza zawodnicy mieli możliwość przebywania w zróżnicowanym środowisku, jako że gry w odmianach 1×1 oraz 3×3 przeprowadzone zostały w tzw. zorganizowanym chaosie. Oznacza to, że dwie gry toczyły się równolegle na tym samym boisku (początkowo dwie gry 1×1, następnie dwie gry 3×3). W odmianie gry 5×5 wykorzystano bramkarzy oraz maksymalne wymiary boiska dostępne na obiekcie, co umożliwiło zarówno prowadzącemu, jak i trenerom obserwującym skuteczniej dostrzec sposób funkcjonowania zawodników na boisku. Pozwoliło to na uwypuklenie momentów, w których warto zatrzymać grę. Dla trenerów była to dobra okazja do zaobserwowania metodologii Dorastanie w grze w praktyce.

Oferta dla klubów już niebawem!

Już niebawem projekt Dorastanie w grze będzie tworzył nowe możliwości. Tym razem ich adresatem staną się organizacje sportowe. Za sprawą oferty skupiającej się na realizacji szkoleń teoretyczno-praktycznych, wdrożenia aspektów metodologii Dorastanie w grze do procesu szkolenia oraz weryfikacji czynionych postępów za pomocą narzędzia FUT-SAT akademie i szkoły piłkarskie będą mieć okazję do rozwoju najmłodszych w oparciu o holistyczną metodę pracy.