Israel Teoldo da Costaprof. dr Israel Teoldo da Costa – edukator trenerów w Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej, Koordynator Centrum Badań i Studiów w piłce nożnej (NUPEF) na Uniwersytecie Federalnym Viçosa (Brazylia), gdzie prowadzi badania dotyczące narzędzi obiektywnej ewaluacji fundamentów gry. Stopień doktora uzyskał na Faculdade de Desporto da Universidade do Porto (Portugalia), współpracując m.in. z Vitorem Frade. Działalność naukową dotyczącą decyzyjności zawodników rozwija współpracując z Brunel University w Londynie. W 2015 roku napisał książkę systematyzującą koncepcje taktyczne metodologii Portugalskiej oraz Brazylijskiej.

 


Jacek MagieraJacek Magiera
– były polski piłkarz, obecnie trener piłkarski. Jest wychowankiem Rakowa Częstochowa, w barwach którego zadebiutował w Ekstraklasie. Przez 9 lat reprezentował barwy Legii Warszawa. Jako zawodnik zdobył Mistrzostwo Europy U16 oraz IV miejsce na Mistrzostwach Świata U17. Sprawował funkcję kapitana olimpijskiej reprezentacji Polski. Łącznie w młodzieżowych reprezentacjach rozegrał 99 oficjalnych meczów. Wraz z rozwojem kariery osiągał coraz więcej sukcesów,. W ich skład wchodzą Puchar i Superpuchar Polski, Puchar Ligii, Mistrzostwo oraz Wicemistrzostwo kraju. Posiada dyplom trenerski UEFA Pro. Swoją karierę trenerską rozpoczął pracując przez blisko 7 lat jako asystent trenerów pierwszej drużyny Legii Warszawa. Obecnie pracuje na stanowisku pierwszego trenera tego klubu, z którym rywalizuje w rozgrywkach prestiżowej Ligi Mistrzów. Aktywnie uczestniczy w licznych konferencjach trenerskich oraz działa na rzecz rozwoju szkolenia młodych trenerów i piłkarzy.

odstęp

Ricardo Duarte

dr Ricardo Duarte – adiunkt na Uniwersytecie Lizbońskim, gdzie pracuje na wydziale Kinetyki człowieka, koordynując działania pedagogiczne związane z piłką nożną. Jest absolwentem portugalskiego Uniwersytetu w Vila Real – Trás-os-Montes e Alto Douro. Podczas pracy na Uniwersytecie w Évora, pełnił funkcję Koordynatora technicznego w młodzieżowym departamencie Juventude Évora, jednocześnie będąc asystentem trenera pierwszego zespołu. Swoje doświadczenie trenerskie przekazywał podczas wielu kursów trenerskich. Od 2009 roku związany jest z Uniwersytetem Lizbońskim, na którym uzyskał tytuł doktora nauk sportowych. Autor wielu publikacji, między innymi z zakresu nauki o sporcie i medycyny sportowej. W chwili obecnej jest mentorem studentów studiów magisterskich i doktoranckich z zakresu analizy wydajności i szkolenia sportowego, a także wspiera młodych trenerów oraz współpracuje z klubami piłkarskimi i firmami zajmującymi się analizą meczową.

odstęp

Carlos Fernandes


Carlos Fernandes
– student na uczelni Faculdade de Motoricidade Humana oraz trener drużyny U8 w Benfice Lizbona. Swoją pracę w lizbońskim klubie – SL Benfica rozpoczął w 2011 jako drugi trener drużyny U9. Następnie pracował z drużyną U7, aby w sezonie 2014/2015 rozpocząć pracę jako pierwszy trener w kategorii wiekowej U8. Pracę z fundamentami gry rozpoczął w 2011 roku. Obecnie prowadzi szkolenia dla trenerów i asystentów w Benfice, poszerzając ich wiedzę na temat portugalskiej metodologii piłkarskiej.

odstęp

Maastricht School of Management

Working together for better global management

Maastricht School of Management – założona w 1952 roku szkoła MSM jest jedną z najstarszych i najbardziej międzynarodowych szkół biznesowych w Holandii. MSM oferuję akredytowane międzynarodowo programy naukowe, takie jak (Executive) MBA, programy magisterskie i doktoranckie oraz wiele innych. Maastricht School of Management oferuje swoje programy zarówno w Maastricht, jak i w wielu innych zakątkach świata, dzięki współpracy z wieloma instytucjami. Blisko 1,000 studentów każdego roku staje się absolwentem MSM. Kończąc oferowany przez nią program, znajdują pracę w najlepszych firmach swojej branży, rządach oraz uczelniach wyższych.

Dowiedz się więcej na: msm.nl

odstęp

Logo Get ReadyGet Ready to studenckie Koło Naukowe zajmujące się Zarządzaniem Sportem, mające swoją siedzibę na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Organizuje ono szkolenia i warsztaty dedykowane zarówno członkom Koła, jak i wszystkim chętnym poszerzania swojej wiedzy. Koło angażuje się także w organizację konferencji na większą i mniejszą skalę, a jego sztandarowym projektem jest konferencja Sport Management Days, której zwieńczeniem jest Gala Mistrzów Sportu UW, podczas której to wręczane są nagrody dla najlepszych sportowców, zarówno zawodowców, jak i amatorów w kilku kategoriach. Koło realizuje również projekty badawcze z zakresu zarządzania w sporcie.

Dowiedz się więcej za pomocą konta Facebook Get Ready

odstęp

Logo - Asystent TreneraAsystent Trenera to dwumiesięcznik o szeroko pojętej tematyce szkolenia w piłce nożnej, w skład którego wchodzi również magazyn Polskiego Związku Piłki Nożnej – „Trener”. Jest skierowany do otwartych na wiedzę trenerów i kandydatów na trenerów, którzy nie zawsze mają możliwość skorzystania z drogich staży zagranicznych lub podpatrywania najlepszych rodzimych szkoleniowców. Fundamentem czasopisma są dokładnie opisane przez trenerów, znanych nie tylko z polskiej Ekstraklasy, ćwiczenia i zagadnienia treningowe. W czasopiśmie znajdują się również materiały dotyczące odżywiania, psychologii, fizjologii, przygotowania motorycznego, suplementacji, piłki nożnej dziecięcej i młodzieżowej, a także zagadnienia prawa sportowego.

Dowiedz się więcej odwiedzając stronę czasopisma Asystent Trenera