Israel Teoldo da Costaprof. dr Israel Teoldo da Costa – edukator trenerów w Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej, Koordynator Centrum Badań i Studiów w piłce nożnej (NUPEF) na Uniwersytecie Federalnym Viçosa (Brazylia), gdzie prowadzi badania dotyczące narzędzi obiektywnej ewaluacji fundamentów gry. Stopień doktora uzyskał na Faculdade de Desporto da Universidade do Porto (Portugalia), współpracując m.in. z Vitorem Frade. Działalność naukową dotyczącą decyzyjności zawodników rozwija współpracując z Brunel University w Londynie. W 2015 roku napisał książkę systematyzującą koncepcje taktyczne metodologii Portugalskiej oraz Brazylijskiej.

odstęp

Ricardo Duarte

dr Ricardo Duarte – adiunkt na Uniwersytecie Lizbońskim, gdzie pracuje na wydziale Kinetyki człowieka, koordynując działania pedagogiczne związane z piłką nożną. Jest absolwentem portugalskiego Uniwersytetu w Vila Real – Trás-os-Montes e Alto Douro. Podczas pracy na Uniwersytecie w Évora, pełnił funkcję Koordynatora technicznego w młodzieżowym departamencie Juventude Évora, jednocześnie będąc asystentem trenera pierwszego zespołu. Swoje doświadczenie trenerskie przekazywał podczas wielu kursów trenerskich. Od 2009 roku związany jest z Uniwersytetem Lizbońskim, na którym uzyskał tytuł doktora nauk sportowych. Autor wielu publikacji, między innymi z zakresu nauki o sporcie i medycyny sportowej. W chwili obecnej jest mentorem studentów studiów magisterskich i doktoranckich z zakresu analizy wydajności i szkolenia sportowego, a także wspiera młodych trenerów oraz współpracuje z klubami piłkarskimi i firmami zajmującymi się analizą meczową.

odstęp

Carlos Fernandes


Carlos Fernandes
– student na uczelni Faculdade de Motoricidade Humana oraz trener drużyny U8 w Benfice Lizbona. Swoją pracę w lizbońskim klubie – SL Benfica rozpoczął w 2011 jako drugi trener drużyny U9. Następnie pracował z drużyną U7, aby w sezonie 2014/2015 rozpocząć pracę jako pierwszy trener w kategorii wiekowej U8. Pracę z fundamentami gry rozpoczął w 2011 roku. Obecnie prowadzi szkolenia dla trenerów i asystentów w Benfice, poszerzając ich wiedzę na temat portugalskiej metodologii piłkarskiej.