Z przyjemnością informujemy, że książka Dorastanie w grze – wszechstronny rozwój zawodnika. Kategoria wiekowa U8-U12 jest już dostępna. Publikacja zawiera najnowsze informacje dotyczące metody pracy zwanej nielinearną pedagogiką, sposobu jej wdrażania i realizacji podczas jednostek treningowych. Ponadto ukazuje wyniki  badań wskazujących jej skuteczność w pracy trenerskiej. Jako środki wspierające rozwój zawodnika pod względem umiejętności techniczno-taktycznych występują fundamenty gry określane „jako zbiór zasad dających zawodnikom możliwość szybkiego rozwiązania problemów taktycznych, z którymi  spotykają się w sytuacjach boiskowych”. Szczegółowo opisane i przejrzyście wyjaśnione na grafikach pozwolą trenerom na zgłębienie taktycznych aspektów ich pracy. Książka zawiera także informacje o tym w jaki sposób budować jednostkę treningową oraz jak należy dostosować plan szkolenia do wieku rozwojowego zawodników.  Opis narzędzia ewaluacji oraz wyniki na jego podstawie stanowią ostatnią część książki, która posłuży do poszerzenia horyzontów na temat oceny postępów zawodników.

Książka Dorastanie w grze

O wartości książki świadczyć może zaangażowanie ludzi, którzy zdecydowali się napisać do niej przedmowy – Israel Teoldo da Costa (Universidade Federal de Viçosa), António Fonte Santa (SL Benfica Lizbona) oraz Carlos Fernandes (SL Benfica Lizbona).

Jako, że we współczesnym świecie piłki nożnej zawodnicy stale zmuszani są do podejmowania decyzji w sposób kreatywny i inteligentny, uważam, że ta książka może pomóc wielu trenerom w kształtowaniu piłkarzy wykwalifikowanych do tego rodzaju gry, która staje się za każdym razem coraz bardziej wymagającą.

– Israel Teoldo da Costa

Czytając książkę:

  • dowiesz się czym jest nielinearna pedagogika i jakie są jej cele w szkoleniu dzieci i młodzieży;
  • poznasz aktualny podział fundamentów gry oraz sposób wprowadzania ich do procesu treningowego;
  • otrzymasz odpowiedź w jaki sposób dostosować plan szkolenia do wieku rozwojowego zawodników;
  • poznasz i zrozumiesz jakie gry są najlepsze dla rozwoju zawodników;
  • dowiesz się w jaki sposób zbudowana jest jednostka treningowa oparta na nielinearnej pedagogice oraz fundamentach gry;
  • nauczysz się jak analizować i oceniać przyczyny, a nie skutki działań zawodników na boisku.

Prezentacja książki Dorastanie w grze

Kup Dorastanie w grze